Cerrahi Müdehale Hizmetleri

PDF
Yazdır
e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.

 

Genel cerrahi bölümü,ilgi alanı genişliği nedeni ile birçok disiplin ile iş birliği içinde ve eş güdümlü olarak çalışmaktır.Genel cerrahi hastalarının büyük bölümünü çeşitli tipte kanser vakaları oluşturur.

Bu hastalar için tanı,amelyat ve sonraki tedavi aşamalarının planlanmasında gastroenteroloji,radyoloji/girişimsel radyoloji,patoloji,medikal ve radyasyon onkoloji ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

Genel cerhi nin bir diğer ilgi alanı da travmatolojidir.Travmalı hastalarda sıklıkla çoklu organ sistemi yaralanmalarının varoluş nedeniyle ortapedi,nöroşirurji,üroloji,kalp ve damar cerrahisi bölümleri ile birlikte hareket edilmektedir.Özellikle şiddetli çoklu organ yaralanmalarında,tüm bu tıp dallarının eşgüdümünü genel cerrahi bölümü üstlenmektedir.

Genel cerrahi hastalarının tedavisinde en önemli aşamalardan biri de amelyat sonrasında hastanın en kısa sürede eski yaşamına dönecek hale gelmiştir.bu da fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü ile  yakın işbirliği içinde çalışılarak grçekleştirilmektedir.

 

Kültür ve Turizm BakanlığıSağlık BakanlığıMersin Devlet Hastanesi

Ziyaretçi Sayısı:209586